Jdi na obsah Jdi na menu
 


22. 3. 2006

 

Současnost sboru

ObrazekSbor SCEAV v Albrechticích je luterským sborem s výraznou pietistickou tradicí. Již po několik desetiletí je v něm uplatňována zásada všeobecného kněžství věřících. Kolektivní vedení a rozhodování přináší své dobré ovoce v rozvoji mnohých aktivit.

 

V současnosti ve sboru působí dvě hudební skupiny, pěvecký sbor a malá dechová hudba. V neděli dopoledne se kromě bohoslužeb konají ještě dvě Nedělní besídky. Odpoledne jsou zase setkání dorostu, mládeže a biblické hodiny..

 

Sbor působí také v sousedních městech a obcích, kde slouží v domovech důchodců a v azylovém domě..

 

ObrazekV roce 2003 se výrazně změnil vnější vzhled našich objektů. Byla nainstalována nové okna v kostele a nad sálem se zvedla do výše nadstavba sborového sálu. V ní jsou umístěny nové prostory pro děti a mládež. Na farní budově nejsou zvenčí žádné změny patrné, ale o to více jich najdeme vevnitř. Byla vybudována nová sociální zařízení, schodiště a oddělen byt od ostatních prostor.
 
 
 
 

 

ObrazekMění se však i duchovní obraz našeho sboru. Je kladen větší důraz na jednotlivé rodiny a na společný život sboru jako jedné velké rodiny. Rozbíhá se množství nových programů. Stanové evangelizace, obnovení tradice večírků mládeže, setkání rodin ve skupinkách, příměstský tábor dětí, atd. To vše se děje díky nesmírné obětavosti mnohých sborovníků. Patří jim za ni upřímný dík z našich úst a také odměna v nebesích, kterou jim připravuje Pán Ježíš Kristus.

 

Máte-li ochotu pomoci, stačí se jen zmínit a každá pomoc bude vřele uvítána. Potřebujeme rovněž modlitební podporu a povzbuzení od starších sborovníků.

Pokud byste rovněž měli zájem o setkávání se ve skupinkách u vás doma nebo u někoho ze sousedství, rovněž nám dejte vědět, abychom tyto aktivity mohli lépe koordinovat.

Ve fotoalbu na těchto stránkách najdete snímky z několika akcí.